Salon medycyny estetycznej Warszawa, Łódź, Gdańsk

388 poniedziałek, Luty 15th, 2016

Jak leczyć katar

Jak leczyć katar
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

rp_lekarz27.jpgNie jest trudno złapać katar, zwłaszcza w okresie zachorowań. Wystarczy chwila nieuwagi, spotkanie z zarażoną osobą, przejażdżka zatłoczonym autobusem komunikacji miejskiej – nieszczęście gotowe. Jednak jak leczyć katar, żeby się nie rozwinął? I jak szybko go wyeliminować?

Metody leczenia

W dzisiejszych czasach nie można pozwolić sobie na chorobę, dlatego należy od razu przystąpić do działania. W końcu zdrowie jest najważniejsze. Jeśli przemarzniesz lub przemokniesz, nie czekaj aż choroba się rozwinie i pojawią się jej pierwsze objawy. Od razu zacznij działać – wymocz stopy w gorącej wodzie z dodatkiem soli i olejków (najlepszy będzie sosnowy lub eukaliptusowy).
Jednak jeśli katar już się rozwinie, musisz uderzyć w niego mocniej. Zaopatrz się w krople do nosa (są dostępne w aptece bez recepty). Stosuj też inhalacje rumiankowe – to pomoże pozbyć się zalegającej w nosie i zatokach wydzieliny. Istotne jest też picie odpowiedniej ilości płynów. Nie wybieraj jednak napojów gazowanych, raczej postaw na ciepłe herbaty i niegazowaną wodę mineralną.

——————————
więcej na: bonusiki.pl

Podobne wpisy o zdrowiu:

About 

Related Articles